©2019 by Naminisnaminis

Search
  • Sonata Razmiene

Faktas pasitvirtino

Turbūt beveik visi patvirtins, kad kirpykloje gali sužinoti labai daug apie žmones, jų pomėgius, mėgstamas spalvas ir t.t. Juokas juokais, o mano „laimikis“ buvo puikus obuolių pyragas.

Kartą sėdžiu išdažytais plaukais ir neturiu ko veikti. Tuo metu dar nebuvo išmaniųjų telefonų (būna ir taip, nes tai buvo prieš kokį 20 metų:)), todėl paprastai pasiimdavau žurnalą paskaityti, o tąkart neturiu nieko. Na ką, galvoju, teks tiesiog pasėdėti. Kirpykloje visi dūzgia, daug žmonių. Šalia manęs viena kirpėja kerpa plaukus ir pasakoja klientei, kaip sulaukė netikėtų svečių ir sako: „Gerai, kad turiu vieną „budintį“ pyragą. Jei reikia, labai greitai jį išmaišau ir - į orkaitę. Ir visada jis gaunasi skanus.“ Po tokios reklamos suklusau ir aš :) Taigi, to pyrago receptą tiesiog įsiminiau ir jis pas mus namie karaliauja jau 20 metų. Beje, pačioje pradžioje pyragą kepdavau kone po du kartus per savaitę. Dabar – rečiau, bet recepto niekaip neužmirštu, net užsirašiusi neturiu, jis mano galvoje. Šiame puslapyje bus pirmasis mano įrašas, koks yra pyrago receptas. O pagaminti tikrai labai nesunku ir greitai.

Taigi, dalinuosi.

Būtini ingredientai:

1. 5-6 kiaušiniai,

2. 150 g sviesto,

3. 100 g cukraus,

4. 1 stiklinė miltų,

5. 2 arbatiniai šaukšteliai kepimo miltelių.

Papildomi ingredientai pagal norą ir galimybes (galima dėti pasirinktinai po vieną ar kelis):

1. Graikiški riešutai,

2. Obuoliai,

3. Mirkyti džiovinti vaisiai,

4. Kriaušės,

5. Šokolado gabaliukai,

6. Kakava (gausis šokoladinis),

7. Šaldytos smulkios uogos (ne smulkintos ar uogienė, o visos uogelės, pvz. mėlynės, juodieji serbentai).

Kaip jį daryti. Atskiriu kiaušinių trynius ir baltymus. Trynius ištrinu su sviestu ir cukrumi. Baltymus išplaku iki putų (kad geriau išsiplaktų, reikia įdėti šiek tiek druskos). Į trynių masę sudedu miltus ir kepimo miltelius. Po to atsargiai įmaišau baltymus. Galiausiai – sudedu tuos papildomus uogas, vaisius ar riešutus. Supilu į pailgą kekso formą ir kepu 180-200 °C temperatūroje apie 50 min. Tačiau skaičiai ir yra skaičiai – verta vis pasižiūrėti, kaip pyragas kepa. O pyragas iškepęs, jeigu jis „prasprogęs“ :) ir jeigu įkišus medinį pagaliuką, tešla neprilimpa. Čia reikia ir jausmo.

Kadangi vakar turėjau daug obuoliukų, nutariau iškepti pyragą su obuoliais. O dar pridėjau ir šaldytų mėlynių, nes tuoj gi bus naujas mėlynių derlius. Dalinuosi ir nuotrauka :)


58 views