©2019 by Naminisnaminis

Search
  • Sonata Razmiene

Kažkas su mėsa. Mėsos pyragas

Kai pirmą kartą su šeima išvykome slidinėti, ta kelionė buvo ypatinga. Ir ne tik dėl to, kad pirmą kartą pamačiau kalnus, pirmą kartą užsidėjau slides, kėliausi keltuvu.. bet ir pirmą kartą

valgiau Astos iškeptą mėsos pyragą. Nuo tada ir mano keliones paprastai lydi šis pyragas. Jis tikrai gali pakeisti burgerius, picas, kebabus. Mėsos pyragas yra sūrus, su sūriu, na, viskas jame dera. O daryti jį tikrai nesunku.

Tešla. Šįkart pabūsiu tinginė :) Nusiperku bemielės sluoksniuotos tešlos (imu pakelį, kuriame yra du lakštai). Palieku kambario temperatūroje.

Įdarą reiktų pasiruošti kiek iš anksto:

1. 1 kg mėsos faršo (gali būti kiauliena, vištiena, kalakutiena),

2. 2-3 morkos – sutarkuoju stambia tarka,

3. 2-3 svogūnai – supjaustau smulkiais kubeliais,

4. Druskos, pipirų pagal skonį, taip pat galima įberti kokių žolelių (pvz. Kalendros, jeigu dedame kiaulienos faršą; čiobrelių, jeigu pyragą darome su vištiena ar kalakutiena),

5. Tarkuoto sūrio apie 200 g (man labiausiai patinka kietasis sūris, bet tinka ir fermentinis, o geriausia pamaišyti),

6. 2-3 šaukštai pomidorų padažo – bet čia, jei norisi, o galima ir nedėti,

7. 1 kiaušinis – pyrago aptepimui,

8. Šiek tiek aliejaus.

Į gilią keptuvę įpilu šiek tiek aliejaus, sudedu faršą ir vis pamaišydama troškinu. Faršas turi būti birus, po 15-20 min. į troškintuvą sudedu morkas ir svogūnus, druską, pipirus bei kitus prieskonius ir dar troškinu apie 30 min. Palieku šį troškinį šiek tiek atvėsti, o tada sudedu sutarkuotą sūrį ir sumaišau.

Tešlos (kaip minėjau, darau du mėsos pyragus) lapus iškočioju ir sudedu po pusę faršo ant kiekvieno lakšto. Lakštus suvynioju kaip vyniotinį. Juos aptepu kiaušinio plakiniu ir apibarstau pipiriukais ar kokiomis žolelėmis.

Pyragus kepu apie 40 min. 180-200°C temperatūroje.

Pyragą galima valgyti ir šaltą, ir karštą. Mėgaukimės.

55 views