©2019 by Naminisnaminis

Search
  • Sonata Razmiene

Kad kriaušių ir slyvų nereiktų išmesti

Paskutiniai trys mano kepti pyragai buvo būtent tokie – kriaušių ir slyvų pyragai. Labai paprasta ir labai skanu. Galvoju, kad ir jūs dar spėsite tokių pyragų išsikepti :) Dar kriaušių ir slyvų soduose galima rasti.

Tai greitai „prie reikalo“.

Pyrago pagrindui reikia:

1. 1,5 stiklinės miltų (gali būti dalis kvietinių, dalis kukurūzų ar avižų – čia galima improvizuoti),

2. 150 g sviesto,

3. 1 kiaušinis (nors galima ir nedėti - nebūtina),

4. Žiupsnelis druskos.

Viską suminkau į tešlos gumuliuką. Jei nelimpa, galima įpilti truputį vandens (2-3 šaukštus). Tada iškloju pyrago formą tešla. Paprastai naudoju apvalią 26-28 cm skersmens formą. Rekomenduoju formos dugną iškloti kepimo popieriumi.

Įdarui. Imu keletą kriaušių (5-6 vnt.) ir keletą slyvų (apie 10 vnt.), tačiau galima naudoti tik kriaušes ar tik slyvas – čia vėl galite patys kurti. Vaisius supjaustau ir užpilu 3-4 šaukštus medaus ar klevų, agavų sirupo. Juos sudedu ant tešlos.

Viršutiniam sluoksniui. Imu 1 stiklinę miltų, 100 g sviesto ir 4-5 šaukštus cukraus. Rankomis padarau trupinius ir gausiai tokiais trupiniais užberiu sudėtus vaisius.

Tada kepu – 180-200 °C temperatūroje, kol pyragas gražiai pagels. Maždaug 50 min. Galite valgyti karštą su ledais, be ledų, su kava, be kavos. Visi variantai tinka.

Mėgaukimės savo sodelių derliumi, kol galim!


16 views