©2019 by Naminisnaminis

Search
  • Sonata Razmiene

Kalėdinis silkės „vainikas“

Nieko nėra skaniau už mamos silkę su pakepintais svogūnais ir morkomis arba su džiovintais baravykais ir riešutais. Bet namie tokių pat silkių patiekalų nebesinori gaminti, kad ir kokios jos skanios. Mamos juk neaplenksi :)

Tad aš pasiraitoju rankoves ir galvoju, ką čia kitokio padarius. O tas mano kitoks patiekalas šįkart buvo silkė su magų, saldžiųjų arba raudonųjų svogūnų bei paprikų salotėlėmis. Pavadinau salotas mažybiniu žodeliu, nes jas smulkiai smulkiai supjausčiau. Jos gavosi tokios smulkutės, mažutės, todėl ir salotėlės. Nėra jokios paslapties, ar ne?

Taigi, 2-3 silkės puselės. Gražiai supjaustau.

Kubeliais supjaustau 1 svogūną, pusę paprikos, 1 mangą. Užpilu aliejaus ir po to dar užberiu petražolių. O į salotėles dar galima dėti pomidoro arba truputį šviežio agurko. Taip pat tiks. Beje, druskos nededu, nes silkė turi savo sūrumo.

O tada – viską sudėlioju į lėkštę ir pagardinu Modenos padažu. Jį reikia įsigyti parduotuvėje. Šįkart savo viešnioms sudėliojau beveik kalėdinį silkės „vainiką“. Kodėl beveik? Ogi dėl to, kad šįkart jis valgomas :)


40 views