©2019 by Naminisnaminis

Search
  • Sonata Razmiene

Zuikis! Netikras….

Kotletai pas mamą, močiutę, valgykloje nusibosta... Prisimenu savo vaikus, kurie, pamatę kotletus sakydavo – ir vėl kotletai?! Taigi, sulaukus tokio vertinimo, reikėjo kažką galvoti. O tai visai nesunku. Tada kepu zuikį. Tik nepagalvokit, kepu netikrą zuikį. Taigi vadiname iš esmės tą patį, tik didelį kotletą. Mėsą zuikiai galima naudoti įvairią – aš paprastai kepu jį iš maltos kalakutienos arba kiaulienos, kartais mėsą sumaišau. O iškepus – vaikai nebesako, kad čia kotletas.

Kiekviena šeimininkė turi savo ypatingą zuikio receptą. Net neabejoju. O mano receptas yra ypatingas tuo, kad jis labai paprastas.

Taigi, nusiperku zuikiui (ne morkų :)) 800 g -1 kg mėsos. Įmušu 1 kiaušinį (jeigu mėsa sausoka – dedu 2 kiaušinius), įdedu žiupsnį druskos, pipirų (parastai dedu juoduosius pipirus), kmynų – į kiaulieną, o provanso žolelių mišinio – į kalakutieną. Jeigu norisi šiek tiek kitokio zuikio, kad vaikai nesakytų, jog ir vėl reiks zuikį valgyti, galima įtarkuoti morkų. Jos irgi labai tinka.

Viską išmaišius, suformuoju 2 pailgus zuikius (“gulinčius“), įdedu į kepimo popieriumi išklotą skardą. Ant kiekvienos dallies uždedu sviesto (nepagailėkit, nebent kiauliena būtų labai riebi), kad kepant jis susigertų į mėsą. Uždengiu skardą folija ir kepu 180 °C temperatūroje apie valandą: apie 40 min. uždengtą, o po to – jau be folijos, kad gražiai apskrustų.

Skanaus zuikio!


30 views